Зелений перелік відходів


Це укладення видається Міністерством екології відносно таких видів відходів :

Металобрухт, шлам, брикети, попели, шини, зола, лушпиння, висівки, секонд-хенд. Укладення видається з метою підтвердження факту безпеки відходів, що вони є включеними в перелік зелених відходів Базельської конвенції, і на них не поширюється дія Положення КМУ № 1120, П.6-33 “Про контроль за трансграничним перевезенням небезпечних відходів”.0001 (1)

“Зелений перелік відходів” цей висновок, який видається у тому випадку, якщо небезпечні речовини, на які поширюється дія Положення КМУ за номером 1120, П.6-33, датованого 13.07.2000 роком, у складі цих відходів відсутні.

У положення № 1120 входять нормативи контролю, що здійснюється при трансграничних перевезеннях відходів, що є небезпечними, а також при їх утилізації або знищенні. Це положення прийняте на основі міжнародних зобов’язань України, задекларованих у Базельській конвенції в 1989 році, воно торкається контролю по транстраничной перевезенню і видаленням небезпечних відходів.

Безпечні відходи внесені в перелік, що іменується Зеленим. Але є виключення: це ті відходи, які включені в список Зеленого переліку і містять у своєму складі елементи, вказівка на які є в додатку № 2 до Положення № 1120, якщо їх кількості можуть проявляти небезпечні властивості, вказані в переліку, або у тому випадку, якщо трансграничні перевезення цих відходів знаходяться під державний наглядом в держава, де вони здійснюється.

На ті відходи, на які встановлені квоти, імпорт допустимий тільки в межах цих КВОТ. Цьому має бути відповідне підтвердження. Це стосується відходів драг. металів, а також шлаку і золи, в яких містяться цинк, мідь і ін. речовини.

Відходи, що містять в собі небезпечні складові, внесені у свою чергу в Жовтий перелік відходів, про що вказано в Положенні № 1120. При цьому для здійснення їх трансграничних перевезень необхідно повідомити Міністерство природи; і тільки з його письмової згоди.

Для оформлення Укладення “Зелений перелік відходів” надаються наступні документи:

  • письмове звернення заявника;
  • копія наявного контракту;
  • копія документу про сертифікацію;
  • протокол проведених випробувань;
  • код ТПП;
  • договір про здійснюваний купівлю-продаж;
  • виписка, отримана з ЄДРПОУ.